Event history

#SWITCH! 2016: 10 tūkstančių dalyvių ir Gineso pasaulio rekordas

Rugsėjo 8 ̶ 9 d. LITEXPO vyksiantis didžiausias modernių technologijų ir verslumo renginys Baltijos regione #SWITCH! šiemet sugrįžta su ambicingu tikslu – pasiekti Gineso pasaulio rekordą – didžiausią programavimo pamoką pasaulyje. Planuojama, kad renginys šiemet sutrauks 10 tūkstančių dalyvių. Vyks praktiniai užsiėmimai į skaitmeninį pasaulį siekiančiam žengti verslui. Veiks inovatyvių technologijų zona Cool&crazy, kurioje bus galima iš arti susipažinti su technologinėmis naujovėmis.


„Šiandien iš principo keičiasi viso pasaulio ekonomika. Jos naujasis variklis – inovacijos ir technologinis pažangumas. Gyvename skaitmeninės revoliucijos metu. Jei norime, kad Lietuva būtų sėkminga, jau dabar mums reikia pažangios ir skaitmeninės ekonomikos. Nebepakanka apie tai kalbėti, reikia mokytis ir mokyti jaunimą. Reikia leisti iš arti “pačiupinėti” technologines inovacijas ir prisiliesti prie sėkmės istorijų” – sako #SWITCH! sumanytojas ir pagrindinis renginio organizatorius, Europos Parlamento narys, Antanas Guoga. Jo teigimu, šių metų #SWITCH! yra skirtas suteikti įgūdžių pažangos siekiančiai kartai, tiems, kurie nori būti skaitmeninės revoliucijos dalimi.


„#SWITCH! tikslas yra įkvėpti jaunimą pasitikėti savo jėgomis, imti veiklos ir kurti savo verslą. Mes, lietuviai, jau dabar turime išskirtines galimybes. Viskas, ko reikia pažangai, yra žinios ir gebėjimai, juos galime konvertuoti į pajamas ir ekonominį augimą visai šaliai.“ – sako A. Guoga.

„#SWITCH! tikslas yra įkvėpti jaunimą pasitikėti savo jėgomis, imti veiklos ir kurti savo verslą. Mes, lietuviai, jau dabar turime išskirtines galimybes. Viskas, ko reikia pažangai, yra žinios ir gebėjimai, juos galime konvertuoti į pajamas ir ekonominį augimą visai šaliai“.Antanas Guoga, ELP grupė

Šiemet #SWITCH! ketina nustebinti dalyvius net keliais išskirtiniais įvykiais. Pirmiausia, pirmą kartą Europoje bus pristatyti dronai – padavėjai, atgabenti į Lietuvą iš Singapūro. Taip pat Europos Komisijos atstovai ketina pristatyti naują strategiją, skirtą tobulinti Europos dirbančiųjų įgūdžiams įvairiose srityse, ypatingai e-įgūdžių srityje. Įdomiausiu renginio akcentu taps planuojamas Gineso pasaulio rekordas ̶ didžiausia programavimo pamoka.


„Siųskime žinutę pasauliui – Lietuva yra pasiruošusi skaitmeniniam amžiui. Turime įgūdžių, energijos, žmonių, galinčių būti ne tik technologijų vartotojais, bet ir kūrėjais”, – įsitikinęs A. Guoga. Jau žinoma, kad didžioji dalis rekordo sieksiančių dalyvių, bus europarlamentaro inicijuoto programavimo pradmenų mokymosi projekto Coder Dojo Lietuva aktyviausi mokiniai iš visos Lietuvos. Šiuo metu dalyvauti #SWITCH! jau užsiregistravo virš 4000 moksleivių. Registracija tęsis iki birželio pabaigos. Organizatoriai planuoja, kad su verslo įmonių pagalba visiems moksleiviams bus užtikrintas nemokamas atvykimas į renginį.


Profesionalams skirtoje renginio dalyje bus kviečiami dalyvauti smulkieji ir vidutiniai verslininkai, norintys praktinių žinių, orientuotų į jų verslo vystymą skaitmeninėje erdvėje. Vyks mokymai, kuriuose ekspertai dalinsis patarimais apie reklamą internete, teisinius klausimus, logistikos naujoves, atsiskaitymų galimybes ir tendencijas. „Verslumo kultūra yra tai, ko šiandien labai reikia Lietuvai. Todėl #SWITCH! tikslas sujungti jaunimą, profesionalus, technologijų inovacijas ir dar įpinti verslumo dvasios, yra labai prasmingas. Proga susipažinti su technologijų pasaulio galimybėmis padės tiek ugdyti ekonominę pridėtinę vertę, tiek mums, kaip šaliai, augti ir pasiekti daugiau”, – sako vieno iš pagrindinių #SWITCH! partnerių „Swedbank“ Lietuvoje vadovė Dovilė Grigienė.


Taip pat #SWITCH! ketina pažvelgti į kitų nedidelių Europos valstybių, sugebėjusių sėkmingai prisitaikyti prie naujausių ekonomikos tendencijų, patirtis. Kaip Lietuvai laimėti vykstančioje technologijų revoliucijoje, įžvalgomis dalinsis Singapūro, Airijos, Izraelio, Liuksemburgo atstovai.


#SWITCH! organizuojamas partnerių lėšomis, tad dalyviams šis renginys bus nemokamas. Skaitmeninėje rinkoje veikiančių kompanijų investicijos į tokio pobūdžio renginį rodo, kad #SWITCH! yra matomas kaip platforma, padėsianti atskleisti mūsų regiono potencialą pasaulio akyse.

Contacts

Do you have
any questions,
offers, or would
like to become
our partner?

Fill in this form, send it to us, and we'll get back to you shortly.