Pranešėjai

Edvinas Kerza

Edvinas Kerza

„Valstybėje prasidėjo realūs pokyčiai kibernetinio saugumo srityje, bet tai nereiškia, jog esame saugesni nei prieš pusmetį. Hibridinėms atakoms intensyvėjant, privalome stiprinti saugą valstybėje užtikrinančius pajėgumus ir gebėjimus“, – sako kibernetinio saugumo sritį kuruojantis krašto apsaugos viceministras Edvinas Kerza. Vadovaujant E. Kerzai, kibernetinis saugumas per trumpą laiką iš trečiojo brolio tapo vienu svarbiausių krašto apsaugos politikos prioritetų, o Krašto apsaugos ministerija užtikrintai ėmėsi lyderio vaidmens konsoliduojant už kibernetinę ir elektroninę saugą atsakingas institucijas bei perskirstant jų funkcijas.


Kerza dirba kiek daugiau nei pusmetį, tačiau per šį laikotarpį jau pasirašytas NATO ir Lietuvos susitarimas dėl kibernetinio saugumo stiprinimo, pradėta rengti Kibernetinio saugumo strategija, iš kariškių ir civilių profesionalų formuojamos greitojo reagavimo kibernetinių operacijų pajėgos.


Kerza – pirmasis kibernetinio saugumo sritį kuruojantis viceministras praktikas, kibernetinio saugumo iššūkiais susiduriantis ne pirmą kartą: prieš pradėdamas eiti pareigas Krašto apsaugos ministerijoje, jis buvo atsakingas už svarbiausių informacinių sistemų projektų valdymą Užsienio reikalų ministerijoje ir Lietuvos nuolatinėje atstovybėje Europos Sąjungoje. Auditorija ir žiniasklaidos atstovai ypač mėgsta E. Kerzos pristatymus – sudėtingą informacinių technologijų kalbą jis padaro visiems suprantamą naudodamas įvairius palyginimus, paskanindamas subtiliu humoru.


Kerza yra baigęs inžinerinės informatikos bakalauro ir taikomosios statistikos krypties magistro studijas Vilniaus Gedimino technikos universitete. Krašto apsaugos ministerijoje E. Kerza atsakingas už kibernetinio saugumo, hibridinio atsparumo, biudžeto formavimo ir vykdymo klausimus.

#Profesionalai

Diskusija: Kokia yra silpniausia mūsų kibernetinio saugumo grandis ir kaip ją pagerinti?

14:00 - 15:00

Kontaktai

Turite klausimų,
pasiūlymų,
norite tapti
renginio
partneriais?

Pildykite formą, siųskite mums ir susisieksime su Jumis artimiausiu metu.