Tam, kad realybė imtų keistis, pirmiausia turime pakeisti mąstymą
#SWITCH! Tokį pokyčius simbolizuojantį pavadinimą davėme modernių technologijų ir verslumo renginiui. Tikslas – 10 tūkstančių dalyvių. 6 valstybės. Pasaulinio garso vardai: Amazon, Microsoft, Walt Disney ir kiti. Aukščiausio rango vadovai, pavyzdžiui Europos Komisijos viceprezidentas Andrus Ansipas ar Estijos premjeras Taavo Roivas. Nuo moksleivių iki prezidentų. Nuo beprotiškiausių idėjų vedinų jaunuolių iki pasaulinę sėkmės pasiekusių startuolių įkūrėjų. Nuo visuomeninių organizacijų iki Europos Komisijos viršūnių.
#SWITCH! nebus tradicinė konferencija. Tai bus bendraminčių, kuriuos jungia domėjimasis skaitmenine ateitimi, susibūrimas drauge mokytis ir generuoti idėjas. Bendravimas, aktyvus dalyvavimas, naujovių pažinimas, jas „pačiupinėjant“.
Jei bent vieno jaunuolių, atvažiavusio į šį renginį, galvoje užsidegs naujos idėjos lemputė, būsiu pasiekęs norimą rezultatą. Jei bent vienas jaunas verslininkas, betarpiškai pabendravęs su verslo milžinais, gaus vertingų praktikos pamokų, padėsiančių geriau įsukti verslą ir taip kurti pridėtinę vertę savo šaliai, užskaitysiu įdėtą darbą ir lėšas. Jei bent vienoje valstybinėje institucijoje atsiras daugiau kibirkščių modernaus ir pažangaus valdymo, uždėsiu pliusą. Statistikos principus išmanau gerai, todėl žinau, kad kiekvienoje dalyvių grupėje tikrai bus ne po vieną, į kurio gyvenimą #SWITCH! atneš pokyčių.
Skaitmeninė ateitis
Dar būdamas versle labai aiškiai supratau vieną tiesą – ekonomikos ateitis yra skaitmeninė. Dar labiau šį mano įsitikinimą sutvirtino darbas Europos Parlamente. Specialistai, politikai, verslų atstovai tvirtina tą patį: žengiame į skaitmeninį amžių. Debesys čia – ne tik susitelkę vandens garai danguje. Pasaulis valdomas programėlėmis. Didžiausios sėkmės sulaukia progresyvių idėjų generatoriai, nesvarbu, kad kai kuriems iš jų – tik 15 metų. Galimybių neriboja sienos, o svarbiausias kapitalas – galvoje.
Mūsų jaunimo potencialias yra milžiniškas. Auginame gabią, viskuo besidominčią, aktyvią kartą. Viskas, ko trūksta – truputį platesnis akiratis. Būtent todėl ir sumaniau renginį, kuriuo galėtume jauniems žmonėms padėti išgirsti ir pajausti, kuo gyvena modernus pasaulis ir kaip čia rasti savo vietą. Šiandieniniai penkiolikmečiai net dešimtmečiui nepraėjus taps aktyviais ekonominių procesų dalyviais. Jie yra mūsų ateitis. O ateitis yra skaitmeninė.