Event history

„Swedbank“ iššūkis programuotojams ir „blockchain“ entuziastams: 24 valandos „blockchain“ technologijos sprendimui

Jau rugsėjo 18 d. Kauną užplūs mobilių mokėjimų naudotojų gyvenimą palengvinti norinčių programuotojų ir „blockchain“ entuziastų būrys. Pasitelkdami „blockchain“ technologiją jie didžiausio Baltijos regione moderniųjų technologijų ir verslumo renginio #SWITCH! hakatono metu kurs koncepciją banko sąskaitos ir telefono numerio sąsajos sprendimui. Renginį remiančio banko „Swedbank“ atstovai pabrėžia, kad tokio masto renginys „blockchain“ tematika Lietuvoje vyks pirmą sykį.


#SWITCH! hakatonas šiemet orientuotas į atvirų inovacijų modelio pritaikymą finansų sektoriuje. Hakatono tema – „Atvira bankininkystė 2.0. „blockchain“ technologija – decentralizuotas sprendimas banko sąskaitos ir telefono numerio sąsajai“.


Kaip pasakoja „Swedbank“ Elektroninės bankininkystės plėtros vadovas Baltijos šalyse Olegas Marofejevas, šiųmetę hakatono temą lėmė jos aktualumas.


„Visada norisi dirbti su atvirais projektais, kuriuos ateityje naudos visuomenė. Kodėl „blockchain“? Šiandien gerai šią technologiją suprantančių specialistų nėra daug, o daugelis jos panaudojimo atvejų yra dirbtiniai – daroma bet kas, svarbu, kad tik naudojant „blockchain“. O mes pamatėme, kad temoje suformuluota problema mūsų rinkai yra opi ir teoriškai ją galima išspręsti būtent šios technologijos pagalba“, – aiškina O. Marofejevas.


Renginio sumanytojas ir rengėjas, europarlamentaras Antanas Guoga neabejoja, kad šių metų hakatonas prisidės prie Lietuvos, kaip inovacijoms draugiškos šalies, įvaizdžio formavimo ir leis programuotojams bei „blockchain“ entuziastams pasisemti patirties vieniems iš kitų.

Renginio sumanytojas ir rengėjas, europarlamentaras Antanas Guoga neabejoja, kad šių metų hakatonas prisidės prie Lietuvos, kaip inovacijoms draugiškos šalies, įvaizdžio formavimo ir leis programuotojams bei „blockchain“ entuziastams pasisemti patirties vieniems iš kitų.Antanas Guoga, ELP grupė

„Šiuo metu „blockchain“ technologiją išmanančių specialistų Lietuvoje itin mažai. Tuo tarpu galimybė lietuvių programuotojams ir specialistams dirbti su kolegomis iš kitų šalių leis sėkmingai pasidalyti žiniomis, įgyti ir tobulinti savo patirtį. Na, o į hakatoną kviečiamiems užsienio programuotojams ir specialistams tokiu būdu visa Lietuva siunčia žinią – atvykite, jūsų žinios ir talentai čia laukiami“, – kalba A. Guoga.


Užduočiai atlikti hakatono dalyviai turės 24 valandas. Iš „blockchain“ specialistų organizatoriai tikisi sulaukti verslo modelio koncepcijos, kuri sėkmingai veiktų pasitelkiant minėtą technologiją, ir būsimojo produkto užuomazgos.


Hakatone tikimasi sulaukti iki 50 dalyvių iš Lietuvos ir viso pasaulio. Hakatono iššūkiu susidomėję programuotojai ir „blockchain“ entuziastai iki rugpjūčio 18 d. raginami pildyti registracijos formą interneto svetainėje adresu http://switchit.lt/dalyvauk/hakatonas/. Iš registracijos formas užpildžiusių dalyvių bus atrinkti keli stipriausi kandidatai iš užsienio, organizatoriai padengs jų skrydžių ir apgyvendinimo išlaidas. Laukiami dviejų profilių žmonės – technologijos veikimą suprantantys verslo lyderiai ir technines detales išmanantys programuotojai. Iš šių, skirtingas kompetencijas turinčių žmonių, bus formuojamos komandos.


Laimėtojai bus skelbiami rugsėjo 19 d. technologijų ir verslumo renginio #SWITCH!, vyksiančio Kauno „Žalgirio“ arenoje, metu.


#SWITCH! – jau trečius metus iš eilės vykstantis nemokamas didžiausias Baltijos regione moderniųjų technologijų ir verslumo renginys. Jame susitinka visi, kurie trokšta nuolatinės pažangos: nuo talentingo jaunimo iki technologinių gigantų. Renginyje įkvepiančia patirtimi dalinasi Lietuvos ir užsienio verslo bei visuomenės lyderiai, startuolių kūrėjai, vizionieriai. Profesionalų ir jaunimo laukia sėkmės, didelių užmojų ir padrąsinimo kupinos istorijos iš vizionierių bei e. verslų žinovų lūpų. Dalyvius intriguos nekasdieniški pranešimai e. įgūdžių (angl. e-skills), kūrybinių industrijų skaitmenizacijos, kibernetinio saugumo, finansinių paslaugų (#fintech) ar medicinos technologijų (#medtech) temomis.

Contacts

Do you have
any questions,
offers, or would
like to become
our partner?

Fill in this form, send it to us, and we'll get back to you shortly.